Get Adobe Flash player

Przedszkolaki z wizytą

w bibliotece szkolnej


We wtorek 15 grudnia przedszkolaki z grupy starszej „ Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej w Gimnazjum nr 5.


Wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem. We wnętrzu biblioteki, zawierającym oczywiście mnóstwo książek, stanowiska komputerowe,  zauważyliśmy od razu różnorodne kompozycje dekoracyjne wykonane własnoręcznie pracownicę biblioteki – Panią Anię. Pani bibliotekarka  zapoznała małych gości z funkcjonowaniem biblioteki, księgozbiorem. Dzieci, z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści  poznając  budowę książki, z czego się składa, kto je pisze, ilustruje, drukuje, wydaje, wypożycza, kupuje.Utrwalając poznane słowa dzieci rozwiązały przygotowane zagadki. Same jednak zadawały wiele pytań, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w takim miejscu.


Na zakończenie,  dzieci zostały obdarowane przez Panią Anię książeczkami do kolorowania. Wycieczka do biblioteki dostarczyła  Słoneczkom  wiele informacji i  zadowolenia. A poza tym bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.

-----------------------------------------------------------------------


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości