Get Adobe Flash player

 

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury -  Podróże Misia po gminie"

 

ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami.

 Pluszowy Miś z naszego przedszkola miał do zrobienia  trasę literacka składającą się z jedenastu przedszkoli. Misiowy  pluszak wraz z przedszkolakami, u których zagościł, bawił się, zwiedzał przedszkola oraz najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchał bajek, czytanych przez nauczycieli oraz zaproszonych gości, - ( do akcji włączyły się również babcie oraz mamy naszych przedszkolaków, za co bardzo dziękujemy) .

Każdy miś wyposażony był w dzienniczek w którym dzieci wpisywały tytuł czytanej misiowi bajki, wklejały zdjęcie swojej grupy oraz dedykację na pamiątkę.  Po kilku miesiącach każdy miś wrócił do swojego domu pełen czytelniczych wrażeń.

Nasze przedszkolaki z grupy " Słoneczka" i " Gwiazdeczki" zawsze z niecierpliwością czekały na każdego misia, który miał przybyć do naszego przedszkola i cieszyły się z obecności trakiego gościa, co przedstawiają zdjęcia...

 

 

 

Projekt, oprócz opisanej podróży, zakładał również  organizację  konkursu plastyczno- literackiego. W  Przedszkolu nr 13 w Reptach Śląskich podsumowano konkurs. Przedszkolaki z 11 tarnogórskich placówek uczestniczyły w finale konkursu plastyczno-literackiego, wieńczącego projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Nasze przedszkole było godnie reprezentowane przez  Emilię – w części  recytatorskiej, oraz Wojtka  H. i Adriana M., w części plastycznej .

Burmistrz Arkadiusz Czech, który przedsięwzięcie objął patronatem wraz z Damianem Stadlerem, kierownikiem Biura Kultury podczas tego finału, czytali dzieciom bajki -

o chrząszczu, który brzmi w trzcinie oraz o siedmiomilowych butach.

 


Udział naszego przedszkola w tym  projekcie na pewno przyniósł  wiele korzyści dla przedszkolaków, a przede wszystkim zachęcił do słuchania, czytania, oglądania księżeczek  oraz przyczyni się do kształtowania się u maluchów świadomości z korzyści zainteresowania książką.

 

 


RELACJA NA STRONIE URZĄDU MIASTA TG

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości