Get Adobe Flash player

 

 

KONKURS EKOLOGICZNY


" PRZEDSZKOLAK MAŁY I DUŻY- PRZYRODZIE SŁUŻY"


 

 

W czasie, kiedy niektórzy jeszcze przedłużali sobie Święta Wielkanocne, nasze przedszkole obchodziło (nieco  wcześniej ) Dzień Ziemi. Z tej okazji 18 kwietnia odbył się IX już konkurs ekologiczny, tym razem pod hasłem:

" Przedszkolak mały i duży - przyrodzie służy"


W konkursie brało udział siedem tarnogórskich przedszkoli tj.

( przedszkola nr  : 17, 21, 22, 23, 24, 26 i 18 ) .

Wiedzę z zakresu ekologii zaprezentowali w konkursie uczestnicy z naszego  przedszkola, a byli nimi : Adam W. oraz Sebastian L. wraz z Panią Hanią.


Każda grupa składająca się z dwóch uczestników oraz nauczycieli reprezentujących swoje przedszkole,  odpowiadała na wylosowane pytania. Nad całością czuwało jury w składzie: pani Pelagia Wiczyńska – doradca metodyczny z przedszkola nr 22, pan Czesław Tyrol – leśnik  oraz pani Krystyna Ptaszyńska- wice dyrektor ZSP nr 4.  Mimo dość trudnych pytań, dzieci  radziły sobie doskonale.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz  nagrody, po rozdaniu których  udali się na słodki poczęstunek. Tradycyjnie z tej okazji zostało również zasadzone drzewko w przedszkolnym ogródku.


Tuż przed rozpoczęciem się części konkursowej, dzieci z grupy " Słoneczka" zaprezentowały przygotowaną przez Panią Jolę inscenizację pt. " Czerwony Kapturek " w wersji ekologicznej. Przedstawienie miało na celu miedzy innymi kształtowanie u widzów oraz naszych małych aktorów czynnej postawy wobec ochrony przyrody – wypracowanie gotowości i umiejętności działań sprzyjającym  środowisku, w którym żyjemy oraz uświadomienie zagrożeń wynikających z jego nadmiernego zaśmiecenia.


W tej części – aktorskiej :) wspaniale zaprezentowali nasze przedszkole :


Laura W. - w roli Czerwonego Kapturka,

Wojtek H.- w roli wilka,

Sebastian L. - w roli gajowego,

Maja K., wystąpiła jako mama Czerwonego Kapturka

oraz Adam W., Natasza P., Adrian M., Franek Sz wystąpili jako dzieci nieświadome  konsekwencji zanieczyszczania lasu

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości