Get Adobe Flash player

 

 

KONKURS EKOLOGICZNY


" PRZEDSZKOLAK MAŁY I DUŻY- PRZYRODZIE SŁUŻY"


 

 

W czasie, kiedy niektórzy jeszcze przedłużali sobie Święta Wielkanocne, nasze przedszkole obchodziło (nieco  wcześniej ) Dzień Ziemi. Z tej okazji 18 kwietnia odbył się IX już konkurs ekologiczny, tym razem pod hasłem:

" Przedszkolak mały i duży - przyrodzie służy"


W konkursie brało udział siedem tarnogórskich przedszkoli tj.

( przedszkola nr  : 17, 21, 22, 23, 24, 26 i 18 ) .

Wiedzę z zakresu ekologii zaprezentowali w konkursie uczestnicy z naszego  przedszkola, a byli nimi : Adam W. oraz Sebastian L. wraz z Panią Hanią.


Każda grupa składająca się z dwóch uczestników oraz nauczycieli reprezentujących swoje przedszkole,  odpowiadała na wylosowane pytania. Nad całością czuwało jury w składzie: pani Pelagia Wiczyńska – doradca metodyczny z przedszkola nr 22, pan Czesław Tyrol – leśnik  oraz pani Krystyna Ptaszyńska- wice dyrektor ZSP nr 4.  Mimo dość trudnych pytań, dzieci  radziły sobie doskonale.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz  nagrody, po rozdaniu których  udali się na słodki poczęstunek. Tradycyjnie z tej okazji zostało również zasadzone drzewko w przedszkolnym ogródku.


Tuż przed rozpoczęciem się części konkursowej, dzieci z grupy " Słoneczka" zaprezentowały przygotowaną przez Panią Jolę inscenizację pt. " Czerwony Kapturek " w wersji ekologicznej. Przedstawienie miało na celu miedzy innymi kształtowanie u widzów oraz naszych małych aktorów czynnej postawy wobec ochrony przyrody – wypracowanie gotowości i umiejętności działań sprzyjającym  środowisku, w którym żyjemy oraz uświadomienie zagrożeń wynikających z jego nadmiernego zaśmiecenia.


W tej części – aktorskiej :) wspaniale zaprezentowali nasze przedszkole :


Laura W. - w roli Czerwonego Kapturka,

Wojtek H.- w roli wilka,

Sebastian L. - w roli gajowego,

Maja K., wystąpiła jako mama Czerwonego Kapturka

oraz Adam W., Natasza P., Adrian M., Franek Sz wystąpili jako dzieci nieświadome  konsekwencji zanieczyszczania lasu

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości