Get Adobe Flash player

23.11.2017


Nagród za I miejsce

w konkursie

" Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko"

ciąg dalszy...23 listopada Natasza, Emilia, Michalina oraz dzieci z innych tarnogórskich przedszkoli,  które w październiku brały udział w konkursie plastycznym, pojechały wraz z opiekunami pociągiem właśnie  po główną nagrodę do Bytomia.

Sam przejazd koleją był dla naszych wygranych sporą atrakcją, ale nie tylko. Podczas przejazdu pociągiem chętne dzieci  miały okazję przez chwilę poczuć się jak Pan lub Pani Konduktor, kasując bilety podróżującym ( oczywiście w asyście wykwalifikowanego Pana Konduktora ) :).

Na Posterunku Straży Ochrony Kolei w Bytomiu czekało na dzieci kilka niespodzianek. Jedną z nich było spotkanie  z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S. A, którzy wręczyli dzieciom słodkie upominki wraz z książeczkami związanymi z   Kampanią społeczną “Bezpieczny przejazd – “Szlaban na ryzyko!”. Pracownicy Straży Ochrony Kolei opowiedzieli gościom o swojej pracy oraz zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Wyjazd do Bytomia był również doskonałą okazją by troszkę poznać sąsiednie miasto,  spacerujac jego głównymi uliczkami i ...pozując do zdjęć.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości